Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

شیردهی بعد از کوچک کردن سینه

شیردهی بعد از کوچک کردن سینه

کاهش سایز سینه از طریق جراحی می‌تواند به عصب‌ها، مجاری و غدد تولیدکنندۀ شیر صدمه بزند و شیردهی را با مشکل روبرو میکند.

عمل جراحی ماموپلاستی

در صورتی که نوک سینه و آرئولا یا همان هالۀ قهوه‌ای رنگ اطراف نوک سینه هنوز به بافت سینه متصل باشد، ممکن است بتوانید به کودک خود شیر بدهید ولی در صورتی که نوک سینۀ شما برداشته شود و دوباره بر روی سینۀ شما پس از بازسازی‌ قرار گیرد به عصب‌ها، مجاری شیر و بافت سینه امکان دارد صدمه وارد شود و همین مورد باعث محدودیت در جریان شیر شود و حساسیت نوک سینه را کاهش دهد. وجود و حضور عصب‌ها در شیردهی بااهمیت و ضروری می باشد، به دلیل اینکه موجب آزاسازی پرولاکتین و اکسی‌توسین می شود و این دو ،هورمونی می باشند که در تولید و خارج شدن شیر از سینه تاثیرگذار می باشند. در حالت کلی ، هرچه زمان بیشتری از عمل جراحی بگذرد، امکان بیشتری وجود دارد که حساسیت در نوک سینه و آرئولا افزایش یابد و احتمال تولید شیر بیشتری نیز وجود دارد.

همچنین تا هنگامی که تلاش و اقدام برای شیردهی نکنید، نمی‌توانید اطلاع یابید که حجم شیر شما چه میزان تحت تأثیر عمل می باشد و در صورتی که هنوز در نوک سینۀ خود حساسیت دارید، شانس خیلی بیشتری به منظور شیردهی کامل دارید.

راهکارهای رفع مشکلات شیردهی سینه‌های کوچک‌شده

شما می‌توانید از روز سوم بعد از زایمان پس از هر وعده شیردهی، هر یک از سینه‌ها را پنج دقیقه بدوشید یا پمپ کنید تا موجب بیشتر شدن حجم شیر شود . همچنین با استفاده از یک شیردوش کاملاً خودکار می توانید موجب تحریک رفلکس خروج شیر، هر دو سینه را به صورت همزمان پمپ کنید. 

همچنین در صورتی که می خواهید سینه های خود را کوچک کنید و توانایی شیردهی به نوزاد خود را در آینده داشته باشید، عمل جراحی به تعویق بیندازید، زیرا حتی با وجود انجام این جراحی، سینه‌های شما در زمان بارداری و شیردهی می‌تواند دچار تغییر شود.

کوچک کردن سینه با جراحی به چه افرادی توصیه نمی شود؟

در این مورد تاريخچه عمومی و پزشکی فرد مانند اطلاع در مورد هر نوع عمل قبلی پستان و همچنين وضعيت زايمان و تصمیم فرد برای بارداری در آینده اهمیت دارد. درست است که این عمل مي تواند براي کلیه زنان در همه سنين انجام شود اما اغلب پیش از اينکه سينه ها کاملا رشد کنند اصلا نباید اين عمل را انجام داد.

 • تصمیم به بارداری

افرادی که می خواهند در آینده باردار شوند اغلب بايد این عمل را تا پس از زایمان به تعویق بیندازند. زیرا در صورتی که اين عمل جراحي پس از بارداری صورت گیرد امکان دارد سبب افزایش دوباره پستان ها شود.

 • سیگار

در صورتی که سيگار می کشید بايد پیش از عمل آن را ترک کنيد. سيگار کشيدن موجب تنگ شدن رگهای خونی می شود و در نتیجه جريان خون را در قسمت عمل کاهش داده و سبب می شود که بهبود يافتن و جوش خوردن زخم ها به صورت قابل توجهی کند شود. در هر صورت احتمال عوارض عمل در افراد سیگاری بیش از سایرین می باشد.

 • مصرف برخی داروها

معمولا این عمل یک جراحی نسبتا طولانی می باشد، در نتیجه اگر بیماری زمینه ای مهمی دارید و یا از داروهای مخصوصی استفاده می کنید حتما به پزشک جراح خود اطلاع دهید. وارفارین، آسپرين و برخی داروهاي ضد التهابی ديگر مي توانند موجب افزايش خونريزي شوند.

 • اضافه وزن زیاد

در صورتی که اضافه وزن زیادی داريد، توصیه می شود ابتدا وزن خود را کاهش دهيد. زیرا در صورتی که پس از انجام عمل جراحی وزن خود را کم کنید امکان دارد سینه هایتان کمی افتاده به نظر آید.

 • تاریخ: جمعه 22 شهریور 1398 - 14:05
 • نویسنده: مدیریت
 • صفحه: وبلاگ
 • بازدید: 895

ارسال نظر

خوش آمدید

آمار

 • بازدید امروز: 5
 • بازدید دیروز: 23
 • بازدید کل: 38138نیمکت سایت آموزشی ایران قدرت گرفته از سایت نیمکت - شما هم سایت خودتان را بسازید